Купи історію!

Для проекту «Івченко наживо» я вже майже рік пишу по оповіданню щотижня. Вже готові 43 оповідання, які мають можливість читати передплатники проекту. Але хочеться, щоб оповідання (вони хороші!) прочитало більше людей. То запускаю акцію «Купи історію!». Розміщую список всіх оповідань «Івченко наживо» з короткими анотаціями. Зацікавилися і хочете прочитати? Це просто, треба лише:

 • написати мені в приватні повідомлення, або на vv76@ukr.net які історії (можна по номерах) зацікавили і який формат (док, фб2, пдф) вам зручний.
 • оплатити (50 грн/історія, з кожні чотири – п’ята в якості подарунку) на картку.

Того ж дня відправлю.

Список оповідань «Івченко наживо»:

2020р.

 1. Як двадцять два сумних дембеля посміхнулися: виснажена піхота повертається додому після року служби на передовій. В тилу дембелів чекають неприємності з ментами, але трапляється диво.
 2. Повчальна історія з часів Дикого поля: спустілі після виселення козаків та ногайців степи займають нові господарі з числа російського панства, які не хочуть і чути про минуле. Але воно нагадує про себе у кривавий спосіб.
 3. Мій! Мій! Мій!: безутішний батько приїздить за тілом сина-солдата у морг, але зіштовхується з несподіваною перешкодою, яка примушує згадати власну молодість. Згадати і переосмислити.
 4. Перша історія з цвинтаря: Ганнуся: жертва довготривалого аб’юзу намагається помститися своєму кривднику хоча б на тому світі.
 5. І узрів…: провінційний мент переживає духовне переродження в туалеті на АЗС. Та ані колеги, ані начальство, ані жертви, не готові прийняти його бажання жити по-новому.
 6. Квітка у темряві: фізично розвинутий, але сліпий хлопець заробляє масажем під орудою своєї тиранічної тітки. Живе у світі запахів, тактильних відчуттів і мрій, а одного разу закохується не в ту жінку.
 7. Коли боги грають у кості: молодий грецький мандрівник мріє дослідити варварські землі на півночі Понту Евксінського, досвідчені мореплавці не схвалюють його наміри, бо вважають надмірні знання викликом богам, долі і своїм прибуткам. Мандрівник же наполягає, що доля кожного в його руках. Дуже швидко кожен матиме змогу довести свою правоту на практиці.  
 8. Страх футбольного арбітра перед стартовим свистком: напружена інтрига на дні українського футболу ставить столичного суддю перед складним вибором, який виявляється заважким тягарем для нього.
 9. Марися знаходить вихід: історія роману дівчини і талановитого скульптора, якого всі в місті вважають трохи божевільним. У нього є родина, яку він не хоче залишати, Марися сподівається, що колись це таки станеться, але всі плани несподівано руйнуються.
 10. Не лох: Історія складного дитинства самотнього хлопчика у приморському містечку зі стійкою кримінальною субкультурою.
 11. Бетті та Мотря: маленьку єврейську дівчинку, чию матір вбивають нацисти, рятує сусідка, проста дівчина з села, що має багато образ на радянську владу. Удвох вони намагаються вижити в німецьку окупацію.
 12. Ляна починає нове життя: донька колишнього управителя панського фільварку шукає собі місця в буремному Києві кінця 20-х років. Несподівано зустрічає комісара, якого пам’ятає з дитинства. Хоче поставити крапку в одній старій історії, натомість, відкриває для себе нову.
 13. Метр вісімдесят вісім: головна героїня намагається позбутися набридлого бойфренда і згадує, як довго приймала свій зріст, який всі вважали проблемою. Бойфренд не здається, героїня теж.
 14. І всі замовкли: невеличка група студентів відправляється в село збирати свідчення для роботи про Голодомор,  якою збираються відробити прогули. Але на місці студенти стикаються з травмуючими сюрпризами.
 15. Життєва стратегія пані Зої: жіноче товариство сидить у лазні і слухає подругу, схильну до монологізму і молодих коханців.
 16. Лівневський та Скорик: історія енкавеесника і його жертви, який спочатку став здібним учнем, а потім перевершив вчителя.
 17. Друга історія з цвинтаря: Петро: довготривала історія ревнощів та образи, які не зупинили ані смерть, ані важка хвороба.
 18. Ватерлоо: історія різновікового кохання, що стикається з труднощами у вигляді української правоохоронної системи. Труднощі долаються несподіваним чином.
 19. Справа рабина Штайнмана: детективна історія в антуражі міжвоєнної Польщі. Слідство веде Моніка Підіпригора, донька найкращого сищика імперії Івана Карповича.
 20. Кріпа, який дуже хотів врятуватися: дрібний кримінальник підвищує ставки, щоб уникнути тюрми, але згадка про жорстоке вбивство майданівця виявляється роковою.
 21. Смак смерті у Сумах: чоловік у Києві отримує повідомлення і згадує про дивний роман, який колись пережив. Чомусь зривається і їде бозна куди і бозна для чого, лише щоб вгамувати якусь дивну тривогу.
 22. Пригоди Омелька Одновухого: історія молодого джури, який хотів здобути все у турецькому поході, але все пішло не за мріями.
 23. Протокол: минуле і майбутнє зіштовхуються на виборах керівника одного культурного закладу в провінції.
 24. Четвер у пошуках смерті: історія кохання в антуражі Третього гетьманату, тоталітарної держави, що утворилася на теренах України після великої європейської війни.

2021р.

25. Ніколи не було сексу: дві самотності знаходять один одного не так для того, щоб залишитися разом, як для того, щоб поділитися наболілим.

26. Сімейне фото з Єгипту: заплутана історія втечі жінки від чоловіка та дітей, яку вони не зрозуміли. Жінка, скоріше за все, теж.

27. Море Свети: дівчина з села намагається зачепитися в місті і мріє про море. Вирішує допомогти своєму начальнику-дурнику, втрапляє у великі неприємності, але мрію не покидає.

28. Шура та Бабусик: бабуся на смертному одрі несподівано стає відвертою і розповідає онуці всі свої таємниці, про які ніколи не говорила. Онуці теж є, що приховувати.  

39. Тазик: бурхлива історія ревнощів та помсти у провінційному українському виші.

30. На лісовому озері: до ветерана зі спаленим обличчям, який сторожує на озері серед лісів, приходить старий знайомий, який чомусь повернувся з Америки і, наче, щось приховує.

31. Неоніла Григорівна: директорка інтернату вершить долі вихованців на свою користь і впевнена, що все контролює. Самовпевнена.

32. Клуб любительок скандинавської ходи: дві жінки у віці ходять разом і розмовляють на особисті теми. Кожній є що розповісти.

33. Правильне порно: зйомка порно на орендованій квартирі у Львові несподівано виходить з-під контролю і перетворюється на імерсійну виставу, справжній акт мистецтва, небездоганний з точку зору етики та Кримінального кодексу.

34. Страшний суд: журналістське розслідування розкопує історію художника, який став фактично рабом голови провінційного суду. Готується гучна сенсація, яка несподівано стає початком масштабного закручування гайок.

35. Все у моїй голові: жінка повертається до будинку, де минуло її дитинство. Ігри пам’яті, хвилі ностальгії, блукання у пошуках втраченого часу.

36. Плейліст з забутого дивайсу: зламаний телефон примушує жінку узяти старий айпед, музика з якого несподівано пробуджує купу спогадів про часи, коли всі були живі та здорові.

37. Саня з автозаку: простий хлопець з донбаського села потрапляє в актозак і розповідає сусідам, столичним протестантам, просту і страшну історію свого життя.

38. Сільпо трагічних пристрастей: кілька бурхливих історій кохання, що виявилися пов’язані з маленькою крамницею у дачному селі.

39. Папа Дєд: онука їде до окупованого Донецька, щоб забрати тіло любимого діда, але все виявляється не так просто.

40. Коротка історія яскравого розквіту та жахливої загибелі Сум: Завдяки біологічним особливостям, сум’яни будують в місті Європу, але Режим внутрішньої окупації не може цього вибачити.

41. Ти не зростаєш духовно: криза середнього віку накриває продавчиню пиріжків та її подруг. Кожна з них знаходить свій вихід з ситуації.

42. Банан і Тромбон: ветеран-десантник приїздить в гості до бойового товариша і потрапляє у вир політично-кримінальних провінційних розборок.

43. Таємниця мого тата: донька розповідає історію свого тата, хорошої людини, яка весь час потрапляла в погані обставини.

Позначено ,